Jääpallon Suomen cupin lohko – A pelataan Jyväskylässä 13-14.11.2021 ja B – lohko Oulussa 5-7.11.2021, kaikki Bandyliigan joukkueet ovat ilmoittautuneet mukaan turnaukseen.
Ottelut käydään kahdessa lohkossa:
A-lohko: Akilles, Botnia, Kampparit, JPS, WP 35
B-lohko: Veiterä, HIFK, OLS, Narukerä
A-LOHKO | O | V | T | H | Maalit | Pisteet |
Akilles, Porvoo | 4 | 4 | 0 | 0 | 29-07 | 8 |
JPS, Jyväskylä | 4 | 2 | 1 | 1 | 28-13 | 5 |
Kampparit, Mikkeli | 4 | 2 | 0 | 2 | 17-20 | 4 |
Botnia, Helsinki | 4 | 1 | 1 | 2 | 19-21 | 3 |
WP 35, Varkaus | 4 | 0 | 0 | 0 | 02-34 | 0 |
A-Lohko otteluohjelma:
Perjantai 12.11 | klo: 19:00 | JPS | – | Kampparit | 10 – 01 |
Lauantaina 13.11 | klo: 11:00 | JPS | – | WP 35 | 09 – 00 |
klo: 13:00 | Kampparit | – | Botnia | 05 – 03 | |
klo: 15:30 | Akilles | – | JPS | 07 – 04 | |
klo: 17:30 | Botnia | – | WP 35 | 08 – 01 | |
klo: 20:00 | Kampparit | – | Akilles | 00 – 06 | |
Sunnuntaina 14.11 | klo: 10:00 | Botnia | – | Akilles | 03 – 10 |
klo: 12:00 | Kampparit | – | WP 35 | 11 – 01 | |
klo: 14:00 | Botnia | – | JPS | 05 – 05 | |
klo: 16:00 | Akilles | – | WP 35 | 06 – 00 |
Lohkon Voittaja Akilles Suomen Cup Finaaliin, 6.1.2022.
B-LOHKO | O | V | T | H | Maalit | Pisteet |
Veiterä, Lappeenranta | 3 | 2 | 1 | 0 | 13-06 | 5 |
Narukerä, Pori | 3 | 2 | 0 | 1 | 12-09 | 4 |
OLS, Oulu | 3 | 1 | 0 | 2 | 07-14 | 2 |
HIFK, Helsinki | 3 | 0 | 1 | 2 | 10-13 | 1 |
B-Lohko Otteluohjelma:
Perjantai 5.11 | Klo: 17:00 | HIFK | – | OLS | 02 – 03 |
klo: 20:00 | Veiterä | – | Narukerä | 03 – 00 | |
Lauantai 6.11 | klo: 13:00 | HIFK | – | Narukerä | 04 – 06 |
klo: 16:00 | OLS | – | Veiterä | 02 – 06 | |
Sunnuntaina 7.11 | klo: 10:00 | Veiterä | – | HIFK | 04 – 04 |
klo: 13:00 | Narukerä | – | OLS | 06 – 02 |
Lohkon Voittaja Veiterä Suomen Cup Finaaliin, 6.1.2022.
SUOMEN CUP FINAALI 6.1.2022
Ottelu Nro | Lohko | Pvä | Koti | Vieras | Puoliaika | Tulos | |
Loppuottelu | 6.1 | Akilles, Porvoo | – | Veiterä, Lappeenranta | (3-3) | 5 – 6 |
SUOMEN CUP MESTARI
2021 – 2022
Veiterä, Lappeenranta